Najskuteczniejsze zabiegi na poprawę owalu twarzy

1. Stymulatory tkankowe - idealny zabieg anti-aging dla kobiet w każdym wieku

Stymulatory tkankowe to preparaty, które pozwalają na całkowicie nieinwazyjne i naturalne pobudzenie naszej skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Skutkuje to znaczną poprawą napięcia i jędrności skóry, wygładzeniem zmarszczek i długoterminowym działaniem przeciwstarzeniowym. Wykonujemy go już u kobiet od około 25 roku życia. Sam zabieg w wykorzystaniem biostymulatorów trwa kilka minut i jest prawie całkowicie bezbolesny. W IDEALE stosujemy kilka wyselekcjonowanych stymulatorów (Profhilo, Nucleofill, Jalupro, Sunekos), które dobieramy indywidualnie dla każdej pacjentki aby efekt końcowy był jak najlepszy. Pierwsze efekty oceniamy po min. miesiącu od zakończenia terapii aby dać czas skórze na produkcję włókien kolagenowych ale przez kolejne miesiące efekt ulega spotęgowaniu.

2. Wolumetria twarzy – lifting bez skalpela

Wolumetria, czyli uzupełnienie objętości to zabieg, który liftinguje i modeluje owal twarzy. Pozwala na wypełnienie zapadniętych policzków, wyszczuplenie optyczne twarzy, spłycenie bruzd nosowo wargowych, linii marionetki czy wyostrzenie rysów twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego – za pomocą igły lub kaniuli. Jest bezbolesny i trwa około 20 minut. Uzyskujemy natychmiastowe oraz długotrwałe efekty, które dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kwasu hialuronowego utrzymują się przez nawet 1,5 roku.

3. Modelowanie brody i żuchwy

Aby kontur dolnego piętra twarzy był wyraźnie zarysowany, a “chomiki” znacznie zredukowane na czym zależy nam najbardziej, można wykorzystać moc kwasu hialuronowego. Modelowanie brody i żuchwy polega na podparciu skóry w pewnych miejscach przez ulokowanie tam kwasu hialuronowego, co daje efekt jej naciągnięcia i liftingu. Zabieg trwa około 20-30 minut, a pacjent jest wcześniej znieczulony.

4. Lifting przy pomocy nici PDO lub nici PLLA

Zabieg z użyciem nici PDO czy PLLA polega na wprowadzeniu pod skórę nici owiniętej wokół bardzo cienkiej i sterylnej igły. Igła zostaje usunięta, a nitka zakotwicza się w skórze. Nici stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej świetlista, gładsza, zmarszczki znikają, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. Pierwszy efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po 3-4 tygodniach. Lifting przy pomocy nici pozwala nam uzyskać doskonałe efekty poprawy owalu twarzy na długo.

5. Usunięcie drugiego podbródka

Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej pod brodą to częsty powód zgłaszania się pacjentek do gabinetu medycyny estetycznej IDEALE. Często pacjentki, które zgłaszają się z tym problemem są szczupłe, a drugi podbródek ma charakter dziedziczny. W gabinecie możemy zaoferować wykonanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Podczas zabiegu dochodzi do rozpuszczania nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy odpowiednio dobranego preparatu. Idealnie gdy zabiegi są połączone ze stosowaniem odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. Efekt zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest trwały. Skład preparatu gwarantuje nam również poprawę jędrności skóry pozostałej po usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

wróć