Jak poprawić owal twarzy?

Wygląd i kontur twarzy pełni kluczową rolę w postrzeganiu siebie i innych. Wraz z wiekiem skóra traci swoją moc w wyniki zmniejszającej się produkcji włókien kolegenowych co prowadzi to utraty owalu twarzy. Poprawa owalu twarzy nie tylko zwiększa pewność siebie, ale również odmładza i odświeża wygląd skóry. Wiele osób zastanawia się, jak poprawić owal twarzy. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które mogą skutecznie przyczynić się do poprawy owalu twarzy i kondycji skóry, jednocześnie podnosząc jędrność skóry i napięcie skóry.

1. Stymulatory tkankowe na twarz - idealny zabieg anty-aging dla kobiet w każdym wieku

Stymulatory tkankowe to preparaty, które pozwalają na całkowicie nieinwazyjne i naturalne pobudzenie naszej skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Skutkuje to znaczną poprawą napięcia, jędrności skóry i elastyczności skóry co skutkuje wygładzeniem zmarszczek i długoterminowym działaniem przeciwstarzeniowym . Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny poprawia jędrność skóry, co jest niezbędne dla zachowania młodego wyglądu skóry.

Zabiegi w obrębie twarzy z użyciem stymulatorów tkankowych wykonujemy już u kobiet od około 25 roku życia. Sam zabieg w wykorzystaniem biostymulatorów trwa kilka minut i jest prawie całkowicie bezbolesny. W IDEALE stosujemy kilka wyselekcjonowanych stymulatorów (Profhilo , Nucleofill , Jalupro , Sunekos , Sculptra), które dobieramy indywidualnie dla każdej pacjentki aby efekt końcowy był jak najlepszy. Pierwsze efekty oceniamy po min. miesiącu od zakończenia terapii aby dać czas skórze na produkcję włókien kolagenowych ale przez kolejne miesiące efekt ulega spotęgowaniu.

jak poprawic owal twarzy stymulatory takankowe

2. Wolumetria - lifting twarzy bez skalpela

Wolumetria , czyli uzupełnienie objętości to zabieg, który liftinguje i modeluje owal twarzy. Pozwala na wypełnienie zapadniętych policzków, wyszczuplenie optyczne twarzy, spłycenie bruzd nosowo wargowych, linii marionetki, wyostrzenie rysów twarzy oraz podniesienie owalu twarzy. Wolumetria twarzy jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów, który odpowiada na pytanie, jak odzyskać młodzieńczy kontur twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego - za pomocą igły lub kaniuli. Jest bezbolesny i trwa około 20 minut. Uzyskujemy natychmiastowe oraz długotrwałe efekty w postaci poprawy rysów twarzy i kształtu twarzy, które dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kwasu hialuronowego utrzymują się przez nawet 1,5 roku.

jak poprawic owal twarzy swolumetria twarzy

3. Modelowanie brody i żuchwy w celu poprawy owalu twarzy

Aby kontur dolnego piętra twarzy był wyraźnie zarysowany, a "chomiki" znacznie zredukowane na czym zależy nam najbardziej, można wykorzystać moc kwasu hialuronowego . Modelowanie brody i żuchwy polega na podparciu skóry w pewnych miejscach przez ulokowanie tam kwasu hialuronowego, co daje efekt jej **naciągnięcia i liftingu, **poprawiając kształt twarzy . Zabieg trwa około 20-30 minut, a pacjent jest wcześniej znieczulony.

jak poprawic owal twarzy stymulatory takankowe

Podsumowując, poprawa owalu twarzy i kondycji skóry jest kluczowa dla wzmocnienia pewności siebie oraz odmłodzenia wyglądu. Medycyna estetyczna proponuje skuteczne rozwiązania, które umożliwiają osiągnięcie tych celów bez konieczności poddawania się inwazyjnym procedurom. Stymulatory tkankowe oferują nieinwazyjne pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje poprawą napięcia i jędrności skóry, wygładzeniem zmarszczek i długoterminowym działaniem przeciwstarzeniowym. Zabieg wolumetrii, czyli uzupełnienie objętości twarzy, pozwala na lifting, modelowanie owalu twarzy oraz wypełnienie zapadniętych policzków, dając natychmiastowe i długotrwałe efekty. Dodatkowo, modelowanie brody i żuchwy za pomocą kwasu hialuronowego pozwala na wyraźniejsze zarysowanie konturu dolnej partii twarzy i redukcję "chomików". Te metody, dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, stanowią niezawodne sposoby na osiągnięcie młodszego wyglądu i poprawę ogólnej kondycji skóry.

wróć